Головні болі doctortap.com.ua

Головні болі

Тисячі людей страждають від головних болів: тривалих, наполегливих, болісних. Адже напад головного болю здатний порушити звичний життєвий ритм, перешкодити планам і особистим відносинам. Тому вкрай важливо визначити причини цієї недуги і зрозуміти, коли з ним можна впоратися без медикаментозної залежності. Причини головного болю умовно поділяють на: • первинні, пов'язані з нервовою системою • вторинні, симптоматичні, які є супутньою симптоматикою інших захворювань. Симптоматична головна біль не усувається анальгетиками, оскільки являє собою прояв вже існуючої проблеми: травми, судинні захворювання або інтоксикації при запальних процесах і ін. В таких випадках необхідне лікування основного захворювання. У разі ж первинного головного болю, спровокованого різними порушеннями хребта: м'язовим спазмом, порушеннями постави, остеохондрозом, міжхребцевими грижами та ін., лікувальний центр «Здоровий Рух» пропонує природний метод лікування, здатний не просто усунути напад головного болю, а позбавити від найголовнішого – від причини, через яку болить голова і навіть порушується сон, з обов'язковим одночасним позбавленням від лікарської залежності. Представлений нашими фахівцями підхід методу кінезотерапії в позбавленні від головних болів грунтується на спеціальних комплексах фізичних вправ для шийного відділу хребта, адже саме там проходять судини, які активно живлять головний мозок, а також для розвитку і зміцнення м'язів плечового пояса і рук, а в підсумку для загального оздоровлення серцево-судинної системи. При активізації груп м'язів верхньої області хребта: • відновлюється нормальний кровообіг; • поліпшується робота судин; • завдяки активізації скелетної мускулатури, посилюється кровотік і його головна транспортна функція, при цьому усувається гіпоксія головного мозку і як наслідок, відбувається поступове позбавлення від головного болю. У реабілітаційно-діагностичному центрі «Здоровий рух» без таблеток, блокад, сильнодіючих синтетичних препаратів можна позбутися від болісних нападів головного болю і значно поліпшити якість життя без остраху раптового порушення життєвих планів і щоденного ритму.

Опубліковано: 10.01.2018

Хронічне порушення мозкового кровообігу (ХПМК) doctortap.com.ua

Хронічне порушення мозкового кровообігу (ХПМК)

Хронічне порушення мозкового кровообігу (ХНМК) – причини, особливості, прояви.  Найчастіше мозковий кровообіг з'являється в якості супутнього захворювання до основного, як атеросклероз, артеріальна гіпертонія або цукровий діабет. Порушенню кровообігу сприяють також остеохондроз, сколіоз, черепно-мозкові травми, фізичне перенапруження, постійні стреси, порушення жирового обміну, наявність зайвої ваги і малорухливий спосіб життя. Порушення мозкового кровообігу хронічного характеру, на відміну від гострих форм даного захворювання, розвивається поступово, починаючи з супроводжуючих головних болів, періодичних запаморочень і швидкої стомлюваності. Провідним механізмом виникнення хронічної недостатності мозкового кровообігу, іншими словами, дисциркуляторної енцефалопатії, є поступово наростаюча невідповідність між функціональною потребою речовини головного мозку в глюкозі і кисню з кількісною та якісною їх доставкою кровотоком. На початкових стадіях розвитку даного захворювання переважають симптоматичні прояви у вигляді: • зниження розумової працездатності; • підвищеної стомлюваності; • явного згортання здатності до сприйняття і обробки потоку інформації; • наявність головних болів; • епізодичного шуму в голові; • порушення сну та ін. У міру розвитку хвороби проявляється: • порушення пам'яті; • уповільнення мислення; • зниження якої б то не було активності; • звужується коло інтересів; • переважають дипресивні розлади; • проявляються порушення координації; • розлади сенсорних і моторних функцій та ін. Лікування кінезотерапією допоможе зберегти активність навіть при хронічному порушенні мозкового кровообігу Якщо Вам все-таки діагностували ХНМК, то зневірятися, смиренно чекаючи обіцяних ускладнень і наслідків, не варто. Для підтримки рухових функцій чудово зарекомендували себе грамотно підібрані комплекси вправ методу кінезотерапії. Особливо кінезотерапія добра при відновленні моторики, оскільки, потрібно послідовно відтворювати ієрархію нервової системи для фізіологічного контролю рухових функцій організму. Крім цього, такий метод лікування, завдяки грамотному навантаженню конкретних груп м'язів, сприяє нормалізації кровотоку в судинах головного мозку, а отже дозволяє ефективно протистояти подальшому прогресуванню захворювання. В лікувально-реабілітаційному центрі «Здоровий рух» правильно і індивідуально підібрана для кожного конкретного випадку система рефлекторних вправ, а також система відновлення координації та рухової активності, дозволить продовжувати радіти життю, уповільнити розвиток захворювання і направити свій потенціал на підтримуючу терапію. Рух – це життя!

Опубліковано: 02.01.2018

Грижа Шморля – підтримуюча терапія doctortap.com.ua

Грижа Шморля – підтримуюча терапія

Визначення грижі Шморля і її головна відмінність від міжхребцевої грижі Дане захворювання не обмежується будь-якими чіткими віковими критеріями, оскільки грижа Шморля може виявитися як в зрілому віці, так і у дітей. Міжхребцева грижа Шморля являє собою зміни, що відбуваються безпосередньо в міжхребцевих дисках, в наслідок чого диск нібито «вдавлюється» в сегмент верхнього/нижнього хребця. При таких змінах в хребті відсутнє стискання спинного мозку, а отже і не страждають спинномозкові закінчення нервів у місці локалізації грижі Шморля, це і відрізняє дане захворювання від міжхребцевої грижі. Поява такого роду гриж обумовлена найчастіше: • наявністю змін в поставі; • порушенням обміну речовин; • дисбалансом, викликаним стрімким зростанням або ж інтенсивним розвитком організму, при якому темп формування кісткової тканини зростає. Диски покликані охороняти кісткову тканину від передчасного зношування, виконуючи при цьому функцію своєрідних хрящових прокладок між хребцями. Оскільки диски складаються з рідкого драглистого ядра із зовнішніми хрящовими кільцями, що містять дві замикальні пластини, то саме цими пластинами диск і провалюється, продавлюючись вглиб губчастої речовини кісткової тканини, утворюючи грижу Шморля. Формуванню цієї хвороби можуть сприяти: • зниження міцності тканин кістки; • вроджені викривлення хребта; • надмірні навантаження на хребет (наприклад, під час підняття важких предметів та ін.) Клінічна практика показує, що локалізація грижі Шморля найчастіше відбувається в поперековому або грудному відділі. За своєю суттю, грижі Шморля, є дрібними хребетними травмами, здатними надалі спровокувати зниження еластичності міжхребетних святок і погіршення амортизаційних властивостей всього хребта. Підтримуюча терапія при діагностиці грижі Шморля в лікувальному центрі «Здоровий рух» Головним завданням кінезотерапії при лікуванні грижі Шморля є можливість навчити людину жити з цим захворюванням. Для запобігання розвитку подальших ускладнень необхідно приділити максимум уваги тому, як рухається хворий і які м'язи він при цьому задіює. При розробці індивідуального лікувального комплексу вправ в реабілітаційному центрі «Здоровий рух» основна увага – закцентувати на те, в якій саме частині хребта розташована грижа Шморля. Даний вид терапії здатний дієво відновити порушення і забезпечити тривалий результат без хірургічних операцій або медикаментозного лікування.

Опубліковано: 28.12.2017

Що таке професійна гігієна порожнини рота? doctortap.com.ua

Що таке професійна гігієна порожнини рота?

Ні для кого не новина, що задля збереження здоров'я зубів і ясен потрібно регулярно і правильно чистити зуби. Однак, сучасна стоматологія пропонує дещо більше, ніж повсякденне застосування зубної щітки, пасти і зубної нитки. Сьогодні професійна гігієна порожнини рота в умовах стоматологічної клініки – це таке ж звичне явище, як і догляд за своєю зовнішністю. Професійна гігієна – це комплекс профілактичних заходів, який складається з: 1. Ультразвукової чистки; 2. Чистки Air Flow; 3. Полірування зубів за допомогою щіток і пасти; 4. Ремінералізації емалі. Тепер коротко про кожен з вищеперечислених пунктів: 1. Ультразвук знімає тверді зубні відкладення (зубний камінь). 2. Апарат Air Flow видаляє м'які зубні відкладення: наліт від чаю, кави і інших харчових барвників, а також так званий «наліт курця». 3. Полірування зубів за допомогою спеціальних паст і щіток знижує можливість повторного утворення зубного нальоту. 4. Ремінералізуючу терапію проводять одразу після завершення професійної гігієни. Зуби покривають фторвмісними гелями задля попередження і зняття їх підвищеної чутливості. Ось так просто і легко можна захистити свої зуби і ясна.

Опубліковано: 27.12.2017

Панічні атаки: що робити? doctortap.com.ua

Панічні атаки: що робити?

Факти про панічні атаки, які слід запам’ятати, оскільки нерозуміння того, що відбувається з людиною лише підсилює паніку: ⇒ Від панічної атаки не помирають; ⇒ Панічні атаки обмежені в часі (в середньому від 15 до 30 хвилин); ⇒ Панічні атаки – це збій/помилка нашої психіки; ⇒ Психіка реагує на загрозу, якої немає явно, а людина починає прислухатись до своїх тілесних відчуттів і боятися повторень; ⇒ В ситуаціях реальної загрози така реакція («бий або біжи») – дуже корисна; ⇒ За панічними атаками приховані різного роду психологічні проблеми, які створюють напруження і люди їх не усвідомлюють; ⇒ Будь-яке напруження потребує розрядки, тому мозок посилає сигнал в наднирники про викид адреналіну; ⇒ При панічній атаці, з фізичної точки зору мозок є в порядку, хоч адреналін інтенсивно «лупить» від чого людину і «коробить». Озброївшись знаннями, зрозумійте просту річ, що чим більше ви чините опір, втікаєте, ховаєтесь від паніки, тим більше вона вас «лупить». Раз вона вас вже наздогнала, видихайте, пристібайте ремені і попробуйте просто пережити її. Звучить дико, але зате, стикнувшись з нею і «переживши» її, ви побачите, що стане легше і не так страшно у випадку її повторення. Пережити панічні атаки можна так: 1) Дихальні техніки. Можна знайти безліч варіантів онлайн. Наприклад, вдихайте повільно і глибоко носом (3 рахунки), затримайте повітря (3 рахунки) і видихайте повільно ротом (6 рахунків). Слідкуйте за диханням. Робити впродовж 10-15 хвилин. Це активізує парасимпатичну нервову систему (ПНС), відповідальну за сон і розслаблення. 2) Потягуйтесь і позіхайте. Під час панічних атак організм напружений. Розминка знімає напруження м’язів, що і сприяє полегшенню; 3) Дивіться прямо вперед, але максимально фокусуйте увагу на периферійний зір. Робіть це кілька хвилин. Внаслідок активізації ПНС ви відчуєте розслаблення; 4) Походіть. Для чого ж адреналіну даремно пропадати? Він же виділяється для дії; 5) Протріть холодною водою обличчя, скроні, задню частину шиї. Це освіжає і знімає напругу; 6) Якщо ви практикуєте молитви/мантри чи пам’ятаєте вірші, які надихають, то можна зосередитися на їх повторенні. Багатьом це допомагає.

Опубліковано: 26.12.2017

Панічні атаки: загальна інформація doctortap.com.ua

Панічні атаки: загальна інформація

Панічні атаки – це неочікувані, гострі, інтенсивні, повторювані приступи паніки. Панічні атаки можуть супроводжуватись фізичними симптомами (при умові, що людина була на обстеженні у терапевта і точно знає, що фізичних хвороб у неї немає): біль у грудях, пришвидшене серцебиття, брак повітря, ком у горлі, головокружіння, перепади тиску, тремтіння в колінах та інших частинах тіла, нудота, біль в області живота, безсоння. Деякі з цих симптомів були у головного героя серіалу «Сопрано». Психологічно, людина може переживати страх втратити здоровий глузд і контроль, страх смерті, втрату концентрації, відчуття деперсоналізації (все сприймається ніби зі сторони, як у фільмі «Безпорадний») і дереалізації (світ сприймається нереально, віддалено, в тумані). Панічні атаки переносяться гірше, коли людина не знає, що це таке. Звідси і страх втратити контроль. Психолог Ролло Мей писав, що особливість паніки/тривоги в тому, що вона ніби нападає зі всіх сторін одночасно і втікати нікуди. Тому не знаючи, що відбувається, людина хапається за будь-яку «соломинку сенсу», яка тільки доступна. Наприклад, «Я сходжу з розуму», «В мене серцевий напад», тим самим лише підсилюючи паніку. Ось чому усвідомлення і розуміння, що ж це за звір ота панічна атака – це вже початок вирішення проблеми. Часто панічні атаки можуть бути симптомами панічного розладу. В занедбаному виді цей розлад може співіснувати з депресією чи залежністю. 30% людей з таким розладом зловживають алкоголем, 17% – наркотиками (кокаїн, марихуана). Якщо не лікуватись, то на фоні поганого сну та напруження відбувається психічне та фізичне виснаження, що часто призводить до депресії. Тоді приходиться працювати ще й з депресією. Гарна новина в тому, що панічні атаки піддаються лікуванню. Багато залежить від ступеня складності та індивідуальних особливостей. Частіше всього: розмовна психотерапія і при потребі фармакологічна підтримка по призначенню лікаря психіатра (наприклад, заспокійливе, антидепресанти). Пам’ятайте, що незважаючи на навіюваний панічними атаками страх – все можна вирішити і вихід є!

Опубліковано: 26.12.2017

Хвороба Бехтерєва – що означає цей діагноз і причини його виникнення doctortap.com.ua

Хвороба Бехтерєва – що означає цей діагноз і причини його...

Хвороба Бехтерєва – це складний діагноз, здатний призвести до депресії будь-яку людину. Дане системне захворювання прийнято вважати хронічним і характеризувати, як хворобу, що вражає суглоби хребта, іншими словами місце, яке з'єднує крижі хребта з кістками таза. Згодом дане захворювання може перерости в анкілоз, тобто нерухомість суглобів хребта через зрощування суглобових поверхонь між собою. Крім того в патологічний процес можуть бути залучені великі, а згодом і дрібні суглоби кінцівок і навіть внутрішні органи. Хворі поступово втрачають працездатність, оскільки все відоме на даний момент лікування не в силі усунути причину. Але протистояти хворобі все-таки можна, в даному випадку час на депресію відсутній. Тим більше, як показує багаторічна практика, постійна і розумна рухова активність здатна зберегти амплітуду і обсяг рухливості в суглобах. І саме такий комплексний метод використовують фахівці лікувально-реабілітаційного центру «Здоровий рух», кількість і тривалість занять визначають шляхом складання рухового режиму протягом дня, потім послідовно тижня, місяця і року. Причини виникнення хвороби Бехтерєва точно поки не встановлені, але найбільш популярна версія зводиться до спадкової схильності, шляхом передачі антигену, що відповідає за розвиток цієї складної хвороби, від батьків до дітей. Симптоматика хвороби Бехтерєва і пропоновані методи підтримуючої терапії в центрі «Здоровий рух» Захворювання, як правило, розвивається непомітно, оскільки первинні ознаки прояви дуже різноманітні. Основними симптомами хвороби Бехтерєва, крім звичайної пітливості і слабкості, є також: • затяжний ниючий біль в попереково-крижовому відділі; • тупі больові відчуття в грудній області хребта, зниження рухливості грудної клітки при диханні; • прогресуюча дихальна недостатність; • больова симптоматика шийного відділу хребта, часті головні болі; • запалення оболонок ока, сльозотечa; • біль колючого характеру в ділянці серця тощо. Обов'язковою умовою при лікуванні захворювання Бехтерєва є виконання універсального комплексу знеболюючої гімнастики. Також необхідні заняття суглобової гімнастики вранці, щоб забезпечити відновлення повноти суглобових рухів після нічного відпочинку і позбутися від скутості. Необхідним чинником, що узагальнює успішне відновлення ураженої рухової функції, є грамотні заняття по кінезотерапії в нашому лікувально-реабілітаційному центрі «Здоровий рух». Їх основне завдання зводиться до відновлення гнучкості, а в поєднанні з дихальними вправами, дозволить підтримувати рухливість грудної клітки.

Опубліковано: 25.12.2017

Офісний синдром doctortap.com.ua

Офісний синдром

Офісний синдром – що це? У зв'язку зі стрімким розвитком інформаційних технологій і прогресуючої автоматизації праці, рухи офісних службовців стають все більш стереотипними і зводяться до мінімуму. Як правило, тривалість робочого дня офісного працівника становить 8 годин, переважну частину з яких службовець проводить за комп'ютером – на своєму головному робочому місці. Показники робочого місця найчастіше мало відповідають існуючим нормам, додайте до цього постійні стреси, ненормований робочий графік, велике скупчення людей, неправильне харчування – і вийде повна картина обставин, здатних спровокувати захворювання. Чим він небезпечний офісний синдром і як його визначити? Офісний синдром – багатоскладовий комплекс, який включає в себе порушення, здатні проявитися в роботі різних органів і систем саме офісних службовців. • Больова симптоматика в спині або шиї – викликана тривалим вимушеним одноманітним положенням тіла; • Тунельний синдром або синдром «комп'ютерної миші» – з'являється внаслідок безперервної напруги певних груп м'язів, виявляється слабкістю і набряком кисті, неприємною больовою симптоматикою; • Серцево-судинні захворювання такі, як: атеросклероз, аритмія, гіпертонічна хвороба та ін. можуть провокуватися неправильним харчуванням, надмірним зловживанням кави, курінням, ожирінням тощо; • Захворювання дихальної системи, а також велике скупчення людей і предметів на обмеженій території; • Головна біль, спровокована недосипанням, перенапруженням, тривалою роботою за комп'ютером, не провітрюванням приміщень; • Синдром «сухого ока» об'єднує в собі почервоніння, втому і сухість очей, може з'явитися через надмірно тривалу роботу за монітором, через кондиціоноване повітря і ін.; • Хвороби шлунково-кишкового тракта – можуть розвиватися через неправильне і нерегулярне харчування, надмірне вживання кави, впливу стресових факторів; • Варикозне розширення вен нижніх кінцівок – розвивається в слідстві неправильного положення ніг під час роботи («нога на ногу»), а також малорухливий спосіб життя і ін. Лікування офісного синдрому в центрі «Здоровий рух» Перерахованих вище порушень можна уникнути або відчутно зменшити їх прояви зміною стилю роботи і свого денного розпорядку. Якщо Вам дороге Ваше здоров'я, звертайтеся до фахівців нашого лікувально-реабілітаційного центру, які запропонують методику, здатну підняти рівень Вашої фізичної підготовки, позбавиться від больових відчуттів в спині, проблем з болями голови і іншими захворюваннями, спровокованими офісним синдромом.

Опубліковано: 20.12.2017

Rolling завантаження...